Jaki lokal wybrać pod pralnię?

Coraz poważniej myślisz o założeniu własnej firmy i zastanawiasz się nad otwarciem pralni? Oto kilka wskazówek, które ułatwią ci start.

Czy w mojej okolicy jest miejsce na pralnię?
Zanim zaczniemy inwestować w lokal i maszyny, warto zadać sobie pytanie o to, czy w okolicy w której chcemy otworzyć pralnię, w ogóle jest jeszcze miejsce na otwarcie pralni. Jeśli w sąsiedztwie znajduje się sporo placówek świadczących tego rodzaju usługi będziemy musieli dokonać dogłębnej analizy, która pozwoli nam na określenie słabych oraz mocnych stron konkurencji. Idąc dalej w ten sposób będziemy mogli określić, czego brakuje w ofertach innych firm i wzbogacić o to swoją ofertę. Jeśli konkurencja jest znikoma, nasze zadanie jest łatwiejsze. Wtedy skupić musimy się przede wszystkim na odpowiedniej reklamie, która pozwoli dotrzeć ludziom do nas.

Wybieramy lokal pod pralnię
Myśląc o lokalu na pralnię, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze jego dostępność. Jeśli chcemy świadczyć nasze usługi klientom prywatnym, którzy mają do nas dotrzeć sami, to konieczne jest posiadanie takiej lokalizacji, w której klienci natkną się na naszą firmę na przykład wracając z pracy. Atrakcyjnie pod tym względem przedstawia się osiedle lub sąsiedztwo licznych miejsc pracy. Jeśli zdecydujemy się na świadczenie usług dla firm, wtedy lokalizacja nie jest tak kluczowa. Zwyczajowo odbieramy bowiem materiały od naszych zleceniodawców, zapewniają im także dowóz już upranych rzeczy. Równie istotne co umiejscowienie jest także jakość samego lokalu. Powinien on być przede wszystkim wystarczająco duży, tak by pomieścił wszystkie niezbędne maszyny. Jeśli ma to być pralnia samoobsługowa koniecznie dodajmy do tego wystarczającą ilość miejsca dla klientów.  Uwzględnijmy także pokój dla pracowników czy miejsce na detergenty. Nie zapominajmy również o tym, że lokal musi posiadać obowiązkowo przyłączoną wodę i prąd. Przed wynajęciem miejsca, warto zapoznać się dokładnie z wymaganymi prawnie wymiarami dotyczącymi poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w pralni. Dotyczą one również wysokości ścian.