W jaki sposób przedłużyć trwałość ubrań?

Chociaż nasza garderoba może mieć naprawdę spore rozmiary, zazwyczaj chodzimy w ubraniach, które najbardziej lubimy. Dlatego nie dziwi fakt, że chcemy w nich chodzić jak najdłużej. Jakie są sposoby na to, by nasze ubrania zachowały swój kolor jak najdłużej i by jak najdłużej były zdatne do użytku?

Proste sposoby na dbanie o ubrania
Każde kolejne pranie niszczy tkaniny, sprawiając, że ubrania płowieją i stają się cieńsze. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą nam na przedłużenie ich trwałości. Nie są one trudne i można je wdrożyć z łatwością w postaci nawyków. Po pierwsze, zawsze przed praniem przewracaj ubrania na lewą stronę, pierz je w zimnej wodzie na ile to możliwe, to pozwoli zachować ich kolory. Jest to szczególnie istotne jeśli mówimy o spodniach pokroju jeansów, które zazwyczaj są farbowane wyłącznie z zewnątrz. Zapewnij ubraniom nieco miejsca w szafie, jeśli ubrania są ciasno stłoczone, musisz je częściej prasować, więc istnieje pewne ryzyko zniszczenia tkanin. Najlepiej, aby używane przez Ciebie wieszaki  były drewniane lub plastikowe, bo te druciane mogą uszkadzać materiał na ramionach bluzek czy koszul.

Zanim dodamy do naszego prania płyn do płukania tkanin, warto rozcieńczyć go z wodą, nie stosujmy go też więcej niż jest to zalecane bo płyn może zostawiać plamy na ubraniach. Jeśli w naszym ubraniu zauważymy dziurkę warto zaszyć ją od razu, z biegiem czasu ubytek będzie się powiększał i coraz trudniej będzie sobie z nim poradzić, a przy tym zaszyć go niezauważalnie. Przed praniem zadbajmy również o to, by ubrania nie były zapięte na guziki, podczas wirowania osłabiane są bowiem nitki od guzików, które mogą później szybciej się urywać. Wywabiaj plamy najszybciej, jak się da, łatwiej tego dokonać. Jeśli jednak nam się nie uda możemy oddać ubranie do pralni, spróbować domowych sposobów, jak również zakupić odplamiacz. Jednak pamiętajmy że jeśli robimy to w domu to delikatnie, by nie zaszkodzić naszym ubraniom. Co ciekawe swetry będą trwalsze jeśli zdecydujemy się na ich poskładanie, a nie wieszanie, bo uszkadza to włókna i deformuje ich kształt.