Jak sprawić by pranie było łatwiejsze?

Pranie to czynność, bez której trudno się obejść nie zawsze jednak pałamy do niej miłością. Jak sprawić by pranie było łatwiejsze i byśmy je bardziej polubili?

Sortowanie i podział obowiązków
Po pierwsze, podstawą prania jest sortowanie, przede wszystkim na odzieżą jasną i ciemną, nie obejdzie się jednak bez rozdzielenia ubrań delikatnych od ręczników czy pościeli. Podziału dokonujemy zazwyczaj tuż przed praniem, możemy jednak tak naprawdę zrobić to dużo wcześniej. Rozwiązaniem jest zakup kilku koszy, w których będziemy na bieżąco składować ubrania lub rzeczy do prania odpowiadające poszczególnym wymogom. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na segregowanie ciuchów. Kosze na pranie to nie jedyny sposób, w jaki możemy zaangażować naszą rodzinę w robienie prania. Kolejnym jest rozpisanie tej czynności pomiędzy domowników. Możemy na przykład ustalić, że pranie robimy w określone dni, a za każdy dzień odpowiedzialny jest inna osoba. Taki grafik pozwoli również uniknąć nadmiernej ilości ubrań przeznaczonych do prania.

Myśl praktycznie - detergenty oraz pranie na bieżąco
Kolejnym równie istotnym elementem prania są detergenty, żadne pranie nie odbędzie się bez nich, dlatego warto zrobić zapasy proszku, wybielaczy, płyny do prania ręcznego, czy płynu do płukania. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której wrzucimy rzeczy do pralki, a okaże się, że nie posiadamy koniecznych środków chemicznych. Jeśli nie chcemy robić zapasów, zawsze możemy sprawdzić czy posiadamy niezbędne składniki, dzień przed zaplanowanym praniem.  Nie zawsze możemy także odkładać pranie na później, jeśli przyniesione przez nas do domu są mokre lub przepocone, to lepiej od razu uprać je ręcznie. Wrzucenie do kosza może skutkować tym, że zapleśnieją. Jeśli jesteśmy bardzo zapracowani, możemy ustawić sobie w telefonie przypomnienie o tym, że dzisiaj mamy zrobić pranie, alarm w telefonie przypomni nam również o tym, że nasze pranie dobiegło końca i możemy już wywiesić ciuchy. Dzięki czemu nie zapomnimy o naszych ubraniach, a przy tym nie będziemy przesadnie obciążać bębna pralki mokrymi ubraniami.