Technologia GreenEarth

Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie życie bez pralki? Najpewniej nie. Tego rodzaju pranie nazywamy zwyczajowo praniem wodnym. Innym rodzajem jest pranie chemiczne, które oferują w postaci usługi liczne pralnie. Jednak również i w tym sektorze występują pewne innowacje, jedną z nich jest technologia Green Earth.

Jak to było na początku?
Początki prania chemicznego sięgają używania terpentyny oraz innych roztworów, które bazują na ropie naftowej. Były one jednak dość łatwopalne. A do tego wydzielały woń niebezpieczną dla zdrowia. Z racji tych niebezpieczeństw poszukiwano zdrowej alternatywy. Z tej potrzeby zrodził się rozpuszczalnik Green Earth technologia ta odznacza się tym, że jest przyjazna dla środowiska naturalnego i nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia. Płynny silikon, używany w tej technologii, to tak naprawdę płynny piasek. Nie jest on niebezpieczny dla wody, ziemi czy powietrza, stąd w znacznej mierze nazwa tej techniki.

Pralnie Green Earth
Firmy oferujące tego rodzaju usługi zazwyczaj szczycą się tym, że są to usługi o wysokiej jakości, a jednocześnie zdrowe. Do prania garderoby nie wykorzystują one bowiem chemicznych rozpuszczalników, a silikon. Metoda ta może z powodzeniem zastąpić metody prania chemicznego i wodnego. Rzeczy nie tracą koloru, są przyjemne w dotyku oraz pachną. Przy czym użycie silikonu nie jest droższe od tradycyjnych rozpuszczalników, dlatego silikon stanowi  dobrą alternatywę, dla tych, którzy są zatroskani o los planety, czy przeciwni stosowaniu chemikaliów. Silikon jest przy tym delikatny dla nosa i  ubrań.  Wiele osób preferuje ten rodzaj prania, ponieważ tkaniny są gładkie, śmiało można w ten sposób prać również jedwab czy wełnę. Stosowany silikon jest bowiem chemicznie obojętny, przez co nie wchodzi w reakcję chemiczną z włóknem tkaniny. Detergent wprowadzany jest do ubrania delikatnie unosząc brud i olej, a przy tym jest lekki i ma bardzo małe napięcie powierzchniowe, co pozwala na delikatne przenikanie przez włóka tkaniny i wypłukanie z niej brudu w taki sposób, w jaki woda nie potrafi. Czyści więc nie uszkadzając i nie ścierając włókien, nie wytrąca kolorów, nie uszkadza aplikacji, ani wykończeń garderoby. Wszystko to czyni z silikonu bezpieczny i skuteczny środek pralniczy. Nie musimy obawiać się również o takie elementy, jak koraliki czy delikatna koronka.