Pralnia- pomysł

Inwestując w biznes pralniczy, trzeba najpierw zdobyć odpowiednią wiedzą zarówno o specyfice tej branży, jak i o uwarunkowaniach rynkowych. Jeszcze dziesięć lat temu otwarcie własnej pralni, było skazane na sukces, bo na rynku konkurencja była bardzo słaba, albo nie było jej wcale. Obojętnie jaki rodzaj pralni wybrał przyszły przedsiębiorca – pralnię wodną, która z reguły ma charakter przemysłowy, czy pralnię chemiczną skierowaną do klienta indywidualnego- miał bardzo duże szanse na sukces. Dziś już tak różowo nie jest, konkurencja jest duża, zwłaszcza w dużych miastach, ale dobry pomysł na biznes oraz wiedza, doświadczenie i praca, dają taką szansę. A ryzyko w biznesie jest zawsze, ten kogo ryzyko paraliżuje, powinien trzymać się z dala od biznesu.

Opracowanie profesjonalnego biznesplanu w którym uwzględnione będą szczegółowe badania rynku, symulacje kosztów zarówno inwestycji jak działania przyszłej firmy, no i jak najbardziej wiarygodne informacje o konkurencji- jest absolutnie konieczne. Opracowanie takiego biznesplanu, to robota dla profesjonalisty. Na rynku są formy doradcze, które oferują takie usługi, nie jest to tanie, ale jeśli inwestujemy spore pieniądze, to lepiej oprzeć się na profesjonalistach.

Podobnie rzecz się ma z zakupem maszyn pralniczych – to kluczowa decyzja biznesowa, bo nie tylko najdroższa pozycja w kosztach inwestycyjnych, ale  przecież od prawidłowego  doboru maszyn zależy nie tylko jakość oferowanych usług, ale też ich zakres. Trzeba pamiętać, że na rynku jest spore zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi pralnicze ( dla alergików, dla sportowców itp.) a to mogą dać jedynie nowoczesne maszyny pralnicze. Nowoczesne maszyny pralnicze, te z najwyższej półki, to oczywiście maszyny nowe i bardzo drogie. Na drugiej szali można położyć maszyny używane, które mogą być tańsze od 30-50%, co przy wysokich cenach, daje naprawdę sporą sumkę. Tak uznane i sprawdzone firmy jak SOVRANA, ELME PRIMUS, czy polska PRALMA  oferują nie tylko nowe maszyny pralnicze na najwyższym, światowym poziomie, ale też używane i na każde z nich dają gwarancję i serwisowanie. Oczywiście w przypadku maszyn używanych gwarancja nie jest już tak długa i pełna jak w przypadku nowych urządzeń ( zazwyczaj obejmuje najważniejsze podzespoły), ale i tak bardzo minimalizuje ryzyko. Dodatkowo taka firma daje bezpłatne szkolenia, doradztwo technologiczne oraz montaż.