Dlaczego warto korzystać z Wet Cleaning?

Kiedy ludzie potrzebują profesjonalnych usług pralniczych, z reguły trafiają do pralni chemicznej. Większość z nas nie zna systemu Wet Cleaning. Jest to opcja czyszczenia na mokro. Zwana bywa również czyszczeniem ekologicznym. Wet Cleaning jest sposobem prania ubrań bez użycia środków chemicznych, z których korzysta większość pralni chemicznych. Przynosi wiele korzyści. Oto niektóre z powodów, dla których powinniśmy wybierać usługę czyszczenia na mokro:

Wet Cleaning jest przyjazny dla środowiska
Mimo, że mamy do czynienia z profesjonalną metodą czyszczenia tkanin, jest ona przyjazna dla środowiska naturalnego. Nie wykorzystuje niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak PER, które są szkodliwe nie tylko pod względem ekologicznym. Są także niebezpieczne dla ludzi. Wpływają bardzo negatywnie na działanie ośrodkowego układu nerwowego i podrażniają drogi oddechowe. Najprawdopodobniej powodują także raka! Czyszczenie na mokro nie powoduje powstawania odpadów niebezpiecznych, które prowadzą do zanieczyszczenia powietrza, skażenia wody i gleby. Stosowane detergenty i inne środki czyszczące używane w procesie Wet Cleaning są najczęściej biodegradowalne.

Wet Cleaning jest bezpieczny dla tkanin
Proces czyszczenia na mokro jest delikatny w porównaniu z chemicznym czyszczeniem na sucho i metodami domowymi, dlatego prawie każdy materiał jest doskonale zabezpieczony. Wet Cleaning wykorzystuje głównie wodę i biodegradowalne detergenty w obiegu sterowanym komputerowo. Komputer reguluje temperaturę oraz intensywność prania. Czyszczenie na mokro nie uszkadza struktury tkanin ani ich kolorów.

Wet Cleaning jest skuteczny w przypadku wszystkich rodzajów plam
W praniu na sucho wykorzystywane są silne toksyny w celu usunięcia trudnych plam. Czyszczenie na mokro może być równie skuteczne bez tych środków. Większość plam na odzieży powstaje na bazie wody i usuwanych jest z wykorzystaniem podstawowego procesu czyszczenia na mokro. Te, które nie usuwają się tak łatwo np. plamy z oleju można usunąć za pomocą wyspecjalizowanych wodnych roztworów.

Wet Cleaning oferuje najwyższy poziom czystości
Możemy mieć wrażenie, że nasze ubrania są dobrze czyszczone w domu lub w pralniach chemicznych. Jednak już po pierwszym praniu na mokro poczujemy różnicę! Ubrania czyszczone na mokro stają się bardziej miękkie i delikatne. Pozbawione są charakterystycznego chemicznego zapachu, który wielu osobom przeszkadza.