System komputerowego zarządzania pralnią

Nowoczesne pralnie potrzebują specjalnego oprogramowania, które pomoże w efektywnym zarządzaniu całością biznesu. Postęp technologiczny wkracza do każdego obszaru, dlatego dzisiejsze pralnie mogą liczyć na szereg udoskonaleń, które zapewnią im większą klientelę. Od tej pory wszystko będzie po kontrolą, a odbieranie i wydawanie zamówień będzie przebiegało niezwykle szybko i gładko.

Na rynku znajdziemy kilka rozwiązań wdrażających nowoczesne zarządzanie do pralni, do najlepszych jednak z całą pewnością zalicza się system Battista UNI, który oferuje firma Sovrana. Omawiane urządzenie jest modułowe i elastyczne oraz z łatwością dostosowuje się do wszystkich potrzeb pralni, niezależnie od rozmiaru działalności. Nieważne zatem czy prowadzisz małą pralnie chemiczną czy bardzo duży zakład pralniczy, system Battista UNI jest dla Ciebie.

Charakterystyka systemu
Battista UNI to oprogramowanie opracowane przez firmę Metalprogetti - światowego lidera w produkcji transporterów obrotowych i systemów komputerowych dla pralni - stworzone po to, aby maksymalnie skutecznie zarządzać wszystkimi aspektami nowoczesnej pralni. W pełni modułowa budowa urządzenia, pozwala na ustawianie zestawu według potrzeb danego zakładu. Oprogramowanie Battista UNI może być uaktualniane, a jego funkcje mogą być rozszerzone w celu spełnienia nowych wymogów operacyjnych, które będą pojawiać się w miarę użytkowania. Co więcej, system rejestruje i przechowuje dane wszystkich klientów pralni, co znacznie ułatwia obsługę. Warto również dodać, że efektem zastosowania w pralni systemu komputerowego Battista jest poprawa jakości, szybkość obsługi klienta, ciągła kontrola oraz wysoka jakość zarządzania. 

Działanie systemu
System Battista UNI posiada szerokie zastosowanie. Po pierwsze system pomaga w zarządzaniu przyjmowaną i wydawaną odzieżą. Kolejna funkcja to zarządzanie funkcjami kasy, czyli drukowanie faktur fiskalnych z systemu, wybór opcji płatności: gotówka, karta kredytowa lub płatność przy odbiorze. System operuje również zarządzaniem baz artykułów oraz cennikami. Oznacza to łatwe tworzenie bazy artykułów oraz cenników, możliwość wprowadzenia kilku cenników i przypisanie ich poszczególnym klientom, generowanie rejestru artykułów na stanie magazynowym, generowanie rejestru wydanych i przyjętych artykułów, generowanie rejestru artykułów z poszczególnych grup oraz tworzenie bazy opisów do artykułów podstawowych. Następną funkcją jest sprawne zarządzanie bazą klientów, obejmującą zarządzanie kontami klientów, tworzenie sald okresowych, przygotowanie sprawozdań statystycznych, magnetyczne karty stałego klienta, abonamenty oraz rabaty dostosowane indywidualnie dla każdego klienta. System pomaga również w administrowaniu pracowników i oferuje takie funkcje, jak logowanie do systemu przez kod dostępu, posiadanie indywidualnie przypisanego dostępu do poszczególnych funkcji oraz tworzenie raportów dziennych oraz okresowych dla poszczególnych użytkowników. Na koniec należy dodać, że system pomaga w zarządzaniu danymi statystycznymi.