Czy warto ubezpieczyć sprzęt pralniczy?

Podstawą pralni jest posiadanie odpowiedniego sprzętu pralniczego oraz dodatkowych akcesoriów. Obok obsługi to właśnie nasz sprzęt ma wpływ na jakość świadczonych usługo raz to, czy klienci będą do nas wracali. Co ma z kolei bezpośredni wpływ na wysokość naszych zarobków.

Kosztowy sprzęt
Zakładając pralnię powinniśmy pamiętać, że nieco inny sprzęt przydaje się podczas zakładania pralni wodnej, a nieco inny w przypadku pralni chemicznej, choć część wyposażenia może się powielać. Pralnia wodna wymaga maszyn pokroju pralnic, pralnico-wirówek, wirówek, suszarek, parownic, prasownic czy magli. Do tego należy dorzucić jeszcze różne akcesoria pralnicze, takie jak wózki, stoły pralnicze czy manekiny. Nie zapomnijmy również o żelazkach czy wieszakach. Jeśli prowadzimy dużą pralnię przemysłową, to w grę wchodzą również tunele pralnicze, które odpowiadają właściwie za cały proces prania na mokro. Bez względu na rodzaj i rozmiar pralni otwarcie tego rodzaju biznesu wymaga nakładu sporej ilości pieniędzy. Rozwiązaniem może okazać się zakup maszyn używanych, jednak w tym przypadku musimy być świadomi tego, że rozwiązanie tego typu może przynieść stosunkowo szybką awarię sprzętu.

W przypadku zakupu maszyn nowych posiadamy dodatkowo serwis i gwarancję. Wtedy nie ma raczej konieczności zakupu dodatkowego ubezpieczenia. Jednak jeśli zdecydujemy się na zakup maszyn używanych, może być ono nieodzowne. Naprawa maszyn pralniczych jest bowiem dość droga. Koszty reperacji maszyn mogą przynieść tak duże wydatki, że w ogóle zrezygnujemy z prowadzenia naszej firmy. Dlatego tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni nam bezpłatną naprawdę podzespołów. Jeśli nie wszystkich, to chociaż tych najważniejszych i najdroższych.

Na rynku dostępne jest wiele opcji ubezpieczeń, dlatego możemy wybrać taką, która będzie nam odpowiadała najbardziej. Jeśli chcemy, możemy również ubezpieczyć naszych pracowników. Dostępne są również ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilne. Trudno wyeliminować całe ryzyko, które wiąże się z działalnością biznesu pralniczego, dlatego ubezpieczenie może być bardzo pomocne i w wielu przypadkach ochroni nas przed wydatkami w postaci niebotycznych kwot. Polisę ubezpieczeniową musimy koniecznie dobrać pod rodzaj naszego biznesu.