System Wet Cleaning Sovrana. Ekologiczny, ekonomiczny, efektywny.

Teoretycznie każda tkanina nadaje się do prania w wodzie. Dlaczego więc pranie chemiczne jest tak często wybierane? Uważa się, że niektóre rodzaje delikatnych materiałów, np. wełna czy skóra źle znoszą działanie wody. W rzeczywistości jednak to nie woda szkodzi takim tkaninom, ale cały proces prania wodnego, obejmujący działanie wysokich temperatur i długi czas prania. Doskonałą alternatywą dla prania chemicznego może być system Wet Clening Sovrana. 

Czym charakteryzuje się system Wet Cleaning Sovrana?
Przede wszystkim, posiada on szereg rozmaitych programów i wykorzystuje cała gamę środków chemicznych, znacznie bezpieczniejszych dla środowiska, niż te stosowane w pralniach chemicznych. Ich skuteczność wcale jednak nie jest niższa. Detergenty te doskonale usuwają zabrudzenia i plamy, a jednocześnie chronią, nawet najdelikatniejsze włókna przed uszkodzeniem. W przypadku materiałów takich, jak wełna zapobiegają także kurczeniu. 

System tworzą nie tylko nowoczesne urządzenia np. pralnice, ale również systemy komputerowe umożliwiające automatyczne dozowanie, specjalistyczne środki do prania, środki chroniące tkaniny oraz technologia, która dostosowana jest do konkretnego rodzaju materiałów. System można bez wahania nazwać kompleksowym. Daje on pełną gwarancję czystości i zapewnia wysoką jakość wykonywanych usług. 

Jaką odzież i tekstylia można prać w systemie Wet Cleaning?
Z usługi Wet Cleaning mogą skorzystać wszyscy, którzy do pralni oddają spodnie materiałowe, garnitury, marynarki, żakiety, garsonki, płaszcze oraz specjalistyczną odzież sportową. Z powodzeniem można w ten sposób wyprać koce oraz zasłony. Do prania w systemie Wet Cleaning nadają się również artykuły wykonane z problematycznych tkanin takich, jak wełna, angora, jedwab, wiskoza czy skóra. 

Zalety systemu Wet Cleaning
Jedną z największych zalet systemu Wet Cleaning jest jego bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego oraz dla człowieka. Należy zaznaczyć, że wszystkie środki chemiczne, wykorzystywane przy tej metodzie prania charakteryzują się pełną biodegradowalnością. Co ciekawe, system można wykorzystać także do farbowania odzieży skórzanej. Farbowanie może odbywać się w tej samej pralnicy, co pranie. Nie zaszkodzi to w żaden sposób kolejnym wsadom prania. Rzeczy wyprane na mokro stają się niezwykle miękkie i elastyczne.