Jak otworzyć pralnię chemiczną zgodnie z prawem?

Jeśli myślisz o własnym biznesie w postaci pralni chemicznej to w pierwszej kolejności musisz koniecznie zapoznać się wymogami prawnymi, które panują w tej branży.

Pralnia chemiczna, to pomysł, który w dalszym ciągu cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które marzą o własnym biznesie. Przed otwarciem tego rodzaju biznesu czeka nas podjęcie kilku istotnych decyzji, między innymi ta, która dotyczy miejsca na otwarcie naszego interesu. Lokalizacja może mieć kluczowe znaczenie, jeśli o sukces naszej firmy chodzi. Jednak dobra lokalizacja to jedno, równie istotne są wymogi prawne, które pozwolą nam działać w oparciu o bieżące przepisy.

Pomyśl o odpowiednim lokalu
Zanim zdecydujemy o zakupie lokalu warto sprawdzić, czy jego wymiary mieszczą się w tych koniecznych. Powierzchnia tego rodzaju miejsca powinna być większa niż 50m2, a najlepiej gdy ma około 70m2. Tego rodzaju lokal należy podzielić na odrębne pomieszczenia wśród których znajdują się pomieszczenie socjalne o odpowiedniej wielkości, toaleta oraz pomieszczenie na środki chemiczne. Lokal na pralnię musi być również koniecznie wyposażony w odpowiedni sposób. Przede wszystkim ściany pralni powinny być pokryte materiałami, które nie mają tendencji do nasiąkania, a ich wysokość powinna wynosić przynajmniej 2 metry. W grę wchodzą takie materiały, jak płytki ceramiczne, które łatwo można umyć. Ściany to jedno, weźmy pod uwagę jednak również podłogę. Także materiały podłogowe powinny odznaczać się nieprzesiąkalnością. Przyda się również wentylacja grawitacyjna oaz mechaniczna, która posiada odpowiednią wydolność. Niezbędne jest również posiadanie odpowiedniej mocy elektryczności, której moc sięga pomiędzy 35 a 50 kW. Dokładna wartość uzależniona jest od tego, jakie maszyny chcemy zainstalować, tak czy inaczej miejmy to na uwadze.

Jak widzimy, wymagań dotyczących miejsca przeznaczonego do założenia naszej firmy, jest całkiem sporo, najważniejsze jest to, by pomyśleć o nich już na początkowym etapie, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego stresu oraz dodatkowych kosztów. Istotne jest również dopasowanie wymienionych wymagań do naszych potrzeb.